Hojivé mističky na prsa z včelího vosku

07.04.2020


Drahé maminky,

nejen během kojícího období si naše prsa žádají hýčkání a péči.

🌼 V začátcích kojení mám pro novopečené maminky tip na ošetření bradavek a dvorců mističkami z včelího vosku.

🌼 Vosk používám už léta na hrudní zábaly, ale až díky porodní babičce Marisa Alcalá z Tenerife jsem se seznámila s touto voňavou hřejivou péčí také o prsa.

🌼 Pokud víte, že netrpíte alergií na včelí produkty, můžete se pustit do výroby a dopřát hojivé účinky včelího vosku. Pokud si nejste jisté, přiložte vosk na 10 min na předloktí.

🌼 Recept je jednoduchý. Potřebujete včelí vosk, který stačí rozpustit ve vodní lázni. Předem si nachystejte mističky, které vytřete rostlinným olejem. Do mističky nalijete rozpuštěný vosk a jemně misku otáčíte dokola, aby mistička byla tenká a nelámala se. Opatrně z mističek vytvarovaný vosk vyndejte a teplými prsty ručně dotvarujte dle svého prsa. Aby šel vosk tvarovat, můžete nahřát fénem. Doprostřed mističky prstem vytlačte ďolík pro bradavku.

🌼 Můžete si udělat také menší variantu na bradavky -  tzv. voskové mušličky. V zahraničí lze zakoupit již hotové značky Melicare. Rozměr je však univerzální a proto je praktičtější vyrobit si své přímo na míru.

🌼 Po nakojení miminka můžete vložit voskové mističky do podprsenky. Pro větší úlevu můžete do mističek před přiložením kápnout měsíčkový olej s hojícím účinkem.